Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Sportowcy z powiatu kaliskiego otrzymali Stypendia Sportowe Starosty Kaliskiego

Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego

Powiat Kaliski otrzymał dofinansowanie na realizację projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”.

Złożony przez Powiat Kaliski wniosek na realizację projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” przeszedł pozytywną ocenę i uzyskał dofinansowanie w formie bezzwrotnej dotacji, która przeznaczona zostanie za zakup sprzętu komputerowego dla szkół prowadzonych przez Powiat Kaliski.

Dzięki przyznanemu dofinansowaniu w wysokości 60 000 zł zakupione zostaną 23 laptopy. Sprzęt przekazany zostanie do szkół prowadzonych przez Powiat Kaliski, które w związku z wprowadzeniem zdalnego systemu nauczania, zgłosiły zapotrzebowanie na tego typu wyposażenie. Wprowadzenie stanu epidemii na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 wymusiło konieczność nauki zdalnej. Dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego umożliwia realizację zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo.

Umowę na realizację projektu podpisano 24 kwietnia br.

Projekt grantowy realizowany jest przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa - Oś I Powszechny dostęp do szybkiego Internetu Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach.

Działanie finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.