Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Gminy Powiatu

Menu dla: Gminy Powiatu

Artykuły

 • Blizanów

  Gmina Blizanów jest największą wiejską gminą Powiatu Kaliskiego. Położona jest w północno-zachodniej części powiatu, w dorzeczu Prosny. Gmina ma powierzchnię 15.780 hektarów i obejmuje 40 wsi sołeckich zamieszkiwanych przez blisko 9,5 tys. mieszkańców. Na jej terenie znajduje się 1,5 tys. gospodarstw rolnych.

  Czytaj Więcej o: Blizanów
 • Brzeziny

  Położona w dorzeczu Prosny gmina Brzeziny ma charakter rolniczo-turystyczny. Jej powierzchnia wynosi 12.700 ha, z czego 5.340 ha zajmują lasy. Gmina liczy blisko 6 tys. mieszkańców. Ze względu na walory środowiskowe na terenie gminy utworzono dwa rezerwaty przyrody.

  Czytaj Więcej o: Brzeziny
 • Ceków Kolonia

  Gmina Ceków Kolonia położona jest w dolinie rzeki Swędrni i Żabianki. Jej powierzchnia wynosi 8.200 ha., a mieszka tam około 4.700 osób. Na terenie gminy znajduje się 18 wsi sołeckich i ok. 800 gospodarstw rolnych. Gospodarka gminy to przede wszystkim rolnictwo i przetwórstwo rolno-spożywcze.

  Czytaj Więcej o: Ceków Kolonia
 • Godziesze Wielkie

  Gmina Godziesze Wielkie położona jest nieopodal Kalisza, jej obszar liczy ponad 10 tys. ha. Na terenie gminy znajduje się 25 wsi sołeckich, w których mieszka około 8 tys. osób. Gmina Godziesze Wielkie należy do typowo rolniczych - funkcjonuje tu blisko 1,5 tys. gospodarstw rolnych.

  Czytaj Więcej o: Godziesze Wielkie
 • Koźminek

  Gmina Koźminek położona jest na wschód od Kalisza. Zajmuje 8.840 ha powierzchni. Na jej terenie znajdują się 24 sołectwa, które zamieszkuje ok. 7.600 mieszkańców. Gmina Koźminek ma charakter rolniczy. Funkcjonuje tam ok.1100 gospodarstw.

  Czytaj Więcej o: Koźminek
 • Lisków

  Gmina Lisków położona jest we wschodniej części Powiatu Kaliskiego przy trasie Kalisz-Turek. Jej obszar to 7.580 ha. Użytki rolne zajmują prawie 6,5 tys. ha. Głównym kierunkiem produkcji rolnej jest uprawa zbóż, ziemniaków i warzyw oraz hodowla bydła i trzody chlewnej.

  Czytaj Więcej o: Lisków
 • Mycielin

  Gmina Mycielin położona jest w północno-wschodniej części Powiatu Kaliskiego. Obejmuje obszar 11 tys. ha., zamieszkiwany przez ponad 5 tys. osób. Na terenie gminy znajduje się 16 wsi sołeckich skupiających 820 gospodarstw rolnych.

  Czytaj Więcej o: Mycielin
 • Opatówek

  Gmina Opatówek leży w powiecie kaliskim, w województwie wielkopolskim, w malowniczym krajobrazie Wzgórz Opatowsko-Malanowskich. Gmina posiada charakter rolniczo-przemysłowy i wiele walorów turystyczno-rekreacyjnych. Powierzchnia gminy wynosi 104 km kw., zamieszkuje ją 10 tys. mieszkańców, w tym 4 tys. w samym Opatówku, który otoczony jest 28 wsiami sołeckimi.

  Czytaj Więcej o: Opatówek
 • Stawiszyn

  Gmina i Miasto Stawiszyn leży w północno-wschodniej części Powiatu Kaliskiego. Zajmuje powierzchnię 7.300 ha. i zamieszkuje ją 9600 tys. Swoim obszarem gmina obejmuje 14 wsi sołeckich, na terenie których znajduje się 830 indywidualnych gospodarstw. Ponad 2 tys. ha. powierzchni gminy zajmują lasy.

  Czytaj Więcej o: Stawiszyn
 • Szczytniki

  Gmina położona jest na południowo-wschodnim krańcu Wysoczyzny Kaliskiej. Obecnie na jej obszarze wynoszącym prawie 11.100 ha. znajduje się 29 wsi sołeckich. Na terenie gminy mieszka ponad 8100 osób. Prawie cały obszar gminy zajmują użytki rolne.

  Czytaj Więcej o: Szczytniki
 • Żelazków

  Gmina Żelazków położona jest na północ od Kalisza. Zajmuje obszar 11.360 ha, podzielony na 25 wsi sołeckich. Teren gminy zamieszkuje 8900 mieszkańców. Gmina ma charakter rolniczy. Użytki rolne zajmują 9,5 tys. ha.

  Czytaj Więcej o: Żelazków