Informacje

Sportowcy z powiatu kaliskiego otrzymali Stypendia Sportowe Starosty Kaliskiego

Mistrzowie UKS Koźminianki Koźminek na mistrzostwach w Portugalii

W niedziele ukończyły się trwające od 18-23 lipca Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym w Anadii w Portugalii, w których udział wzięli kolaże UKS Koźminianki Wiktor Richter, Damian Papierski, Klaudia Bielawska oraz Aleksandra Trzebińska.

Czterech podopiecznych trenera Marka Cieślak UKS Koźminianki Koźminek dali z siebie wszystko aby zająć jak najlepsze miejsca. Ostateczne Panowie Wiktor Richter i Damian Papierski w wyścigu na dochodzenie zajęli 4 miejsce. Do medalu brakowało niewiele, lecz można ten wynik i tak uznać za duży sukces. Zawodnicy UKS Koźminianka Damian Papierski zajął 5 miejsce w kategorii Omnium, Wiktor Richter zajął 9 miejsce w wyścigu indywidualnym na 3 km. Koleżanka klubowa Klaudia Bielawska w scratchu zajęła 6 miejsce, a w jeździe indywidualnej na dochodzenie zajęła 11 miejsce.

Warto zauważyć, że na Mistrzostwach był także jeszcze piąty przedstawiciel klubu z Gminy Koźminek - trener Marek Cieślak, który wystąpił w roli mechanika kadry juniorów.

Tekst: J.Cieślak

Fot: UKS Koźminianka Koźminek