Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Sportowcy z powiatu kaliskiego otrzymali Stypendia Sportowe Starosty Kaliskiego

Ponad 60 tys. zł. zebrano podczas Kaliskich Imprez Zamkniętych w Sztabie Powiatu Kaliskiego, a to jeszcze nie koniec zbiórek.

Powiatowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się dziś w Gminnym Ośrodku Kultury w Liskowie. Podsumowaliśmy nasze zbiórki organizowane w ramach Sztabu #5222 Powiat Kaliski (Finał Imprez Zamkniętych). W tym roku grało z nami 120 wolontariuszy z 48 podmiotów - szkół z terenu powiatu kaliskiego i miasta Kalisza, a także Starostwo Powiatowe w Kaliszu, Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej, Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy Wolica k/Kalisza oraz Ziętek Team. Już wiemy, że zebraliśmy rekordową kwotę - ponad 60 000 zł!!! A pieniążki nadal spływają!
 
 

 

 
W Liskowie było dziś sporo atrakcji i konkursów dla wolontariuszy. Były występy muzyczne - Orkiestry Dętej z Liskowa, mażoretek "Ekspresja", występy solistek - Hanny Rygas, Sandry Kurzawy, Agaty Bekalarek i Julity Haładyn.
Były też występy taneczne zespołów działających przy GOK w Liskowie - "Promyczki Mini" oraz "Promyczki"przygotowane pod czujnym okiem instruktorów Aurelii i Piotra Sieraszewskich .
Oczywiście dla wszystkich był pyszny wośp-owy tort, którym częstowali pani Wójt Gminy Lisków Maria Krawiec, Dyrektor GOK Ela Aleksander, Sekretarz Gminy Lisków Katarzyna Włodarczyk oraz Sekretarz Powiatu Kaliskiego Leszek Sarzyński.
Wolontariusze mogli spróbować także swoich sił na rolce kolarskiej pod czujnym okiem Roberta Bielawskiego i Przemka Laskowskiego, a także zmierzyć się z Mistrzami w kickboxingu w ramach treningów na "ringu" pod okiem trenerów z Ziętek Team.
 
Info/fot. Marta Wolarz