Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Anonimowe i bezpłatne badania HIV w KALISZU

Anonimowe i bezpłatne badania HIV w KALISZU w dniach  18 i 25 listopada oraz 2 grudnia  2022 r. w godzinach od 16.00 -20.00.

Badania w kierunku zakażenia wirusem HIV prowadzone będą w Kaliszu w  Centrum Medycznym KONSYLIUM, ul. Podkowińskiego 2, pokój nr 13.

Badania przeprowadzane są w sposób dyskretny i nie wymagają podawania żadnych danych personalnych.

Wszyscy pracownicy Punktu Konsultacyjno – Diagnostycznego (PKD) mają obowiązek zachowania w tajemnicy wszelkich wiadomości o pacjencie, zgodnie z ustawą o zawodzie lekarza, ustawą o zawodzie pielęgniarki, zgodnie z ustawą  o zakładach opieki zdrowotnej i ustawą o ochronie danych osobowych.

Badanie polega na pobraniu krwi od pacjenta i skierowaniu jej do współpracującego z PKD laboratorium, w którym wykonywane są testy przesiewowe. Wyniki badań przekazywane są do doradcy – lekarza, który kontaktuje się z pacjentem i niezależnie od wyniku, zapewnia mu pełne poradnictwo okołotestowe.

Wczesne wykrycie wirusa HIV pozwala na objecie kompleksową opieką medyczną i przerwanie dalszej transmisji zakażenia, a tym samym na zachowanie dobrego stanu zdrowia.

Nie żyj w niepewności. Idź się zbadać.

Akcję organizuje Fundacja Simontonowski Instytut Zdrowia we współpracy  z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kaliszu.

Finansowana jest ona ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego   w ramach projektu "Wzmocnienie działalności Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego w Wielkopolsce".