Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

V Edycja Międzynarodowego Projektu "OD KREACJI DO RZECZY 2023" pod patronatem Starosty Kaliskiego

W dniu 29 czerwca 2023 roku w  Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku miały miejsce obrady członków Jury konkursu dla studentów OD KREACJI DO RZECZY.

W dniu 30 czerwca 2023 roku została otwarta wystawa prac artystycznych i kolekcji ubiorów wykonanych przez artystów, pedagogów oraz studentów  z siedmiu uczelni krajowych i zagranicznych kształcących w obszarze projektowania ubioru i tkaniny. Wystawa trwa do końca miesiąca września br.  Znaczna część ekspozycji to prace studentów, absolwentów i prowadzącej Pracownię Sztuk Projektowych na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu prof. UAM Moniki Kostrzewy- autorki i koordynatorki projektu.

Podczas uroczystego  wernisażu wystawy odbył się unikatowy pokaz prac studentów Pracowni Sztuk projektowych WPA UAM w Kaliszu oraz Gala wręczenia nagród w konkursie dla studentów PSP. Na podstawie zrealizowanych działań powstał Film wykonany przez pana Patryka Raszkowskiego pod nadzorem merytorycznym prof. UAM Moniki Kostrzewy.

Link do filmu przesyłam poniżej.

https://we.tl/t-KR5Lexo1yo