Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Rajd Ogrodnika pod patronatem Starosty Kaliskiego

Na terenie Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku, podczas Targów Ogrodniczo – Rolniczych i Działkowych, 29. 04.2023r. odbył się rajd ogrodnika, w którym udział wzięły drużyny z Kalisza i Powiatu Kaliskiego. Celem rajdu było popularyzowanie turystyki pieszej, budzenie wrażliwości na piękno przyrody oraz wyrabianie tężyzny fizycznej.

Na mecie drużyny prezentowały swoje rajdowe stroje, śpiewali rajdowe piosenki oraz brali udział w trzech konkurencjach: plastycznym, gdzie musieli wykonać plakat pod hasłem „wiosenny pejzaż”, ekologicznym i sprawnościowym. Po ukończeniu zadań konkursowych, na uczniów czekała gorąca zupa i słodkości.

Na zakończenie rajdu, zwycięskie drużyny otrzymały puchary i nagrody ufundowane przez Starostę Kaliskiego Krzysztofa Nosala oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Gminy Opatówek Sebastiana Wardęckiego.

Kwalifikacja ogólna:

I miejsce – SP nr 11 Kalisz

II miejsce – SP nr 9 Kalisz

III miejsce – SP Opatówek

Dziękujemy wszystkim za udział w rajdzie i zapraszamy za rok.

 

Koordynator rajdu Agnieszka Figiel