Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Sportowcy z powiatu kaliskiego otrzymali Stypendia Sportowe Starosty Kaliskiego

13 maja 2023 r. zapraszamy na Noc Muzeów do Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego w Kaliszu!

Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku zaprasza na „Noc Muzeów 2023”. W tym roku czekamy na Państwa w dwóch terminach i dwóch miejscach: 20 maja w siedzibie Muzeum w Opatówku. O tym wydarzeniu będziemy osobno informować. Natomiast już 13 maja zapraszamy do siedziby Starostwa Powiatowego w Kaliszu, Pl. Św. Józefa 5.

W godzinach od 18.00 do 23.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kaliszu, Plac Św. Józefa 5 (w tzw. Sali Rycerskiej na parterze) na zwiedzających oczekiwać będzie wystawa pn.: „Ornaty papieskie na tle zabytkowych szat liturgicznych”.  O przepychu i blasku tkanin wzorzystych, produkowanych dla najmożniejszych Europejczyków, kulisach pozyskania ornatów papieskich do Muzeum w Opatówku i innych ciekawostkach można będzie usłyszeć podczas oprowadzania kuratorskiego (początek o godzinie 19.00).

Dodatkową atrakcją będzie degustacja wędlin firmy „Przetwórstwo Mięsa. Zmyślony” z Ostrowa Kaliskiego.

Wstęp na wystawę w siedzibie Starostwa w Kaliszu będzie bezpłatny. Pamiątkowy bilet do pobrania przy wejściu na wystawę. Co setna osoba otrzyma bezpłatnie nagrodę niespodziankę!

Info: MHP Opatówek