Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Sportowcy z powiatu kaliskiego otrzymali Stypendia Sportowe Starosty Kaliskiego

Mieszkańcy Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej nadal mogą korzystać z badań diagnostycznych w kierunku HBV i HCV oraz ze szczepień przeciwko WZW typu B.

Termin realizacji projektu, którego Liderem jest Powiat Kaliski pn. „Program edukacji zdrowotnej, wykrywania zakażeń HBV i HCV oraz szczepień przeciwko WZW typu B na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej” został wydłużony do 30 czerwca 2023 r.

Projekt jest intensywnie realizowany od lipca ubiegłego roku. Rozpoczęliśmy konferencją inaugurującą, następnie wraz z Partnerem – Stowarzyszeniem Aglomeracja Kalisko – Ostrowska ruszyliśmy z promocją poszczególnych działań. Organizowaliśmy szkolenia dla personelu medycznego i niemedycznego w zakresie zwiększenia kompetencji zawodowych związanych z profilaktyką HBV i HCV. Cały czas w ośrodkach zdrowia na terenie całej Aglomeracji realizowane są szczepienia przeciwko WZW, a także badania w kaliskim szpitalu. Na ten moment w projekcie wzięło już udział ponad 3000 mieszkańców AKO, z czego 2/3 skorzystały ze szczepień, a prawie 600 osób zostało przebadanych w kierunku  HBV i HCV. Wkrótce rozpoczniemy także działania informacyjne w ramach tzw. żółtych weekendów organizowanych podczas wydarzeń plenerowych w Aglomeracji. Liczymy, że dzięki wydłużeniu terminu realizacji  jeszcze więcej osób, będzie mogło skorzystać z oferowanego wsparcia” – informuje Starosta Kaliski Krzysztof Nosal.

Realizatorem Programu jest Przychodnia Lekarska Sebastian Łaźniak ze Zbierska. Docelowo w projekcie ma wziąć udział 12 000 aktywnych zawodowo osób z terenu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, którzy w ramach oferowanego wsparcia mogą skorzystać z oferowanych działań informacyjno – edukacyjnych, badań diagnostycznych w kierunku HBV i HCV lub szczepień przeciwko WZW typu B. Liderem Projektu jest Powiat Kaliski, a projekt realizowany jest w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Aglomeracja Kalisko – Ostrowska oraz 24 samorządami z terenu AKO.

W ramach zadania zrealizowane zostały także działania obejmujące zakup środków ochrony indywidualnej oraz urządzeń medycznych w ramach przeciwdziałania, walki i łagodzenia skutków związanych z pandemią koronawirusa COVID-19, dla 4 szpitali z terenu AKO. Wsparcie w tym zakresie otrzymały Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy k/Kalisza, Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wlkp., Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu oraz Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie.

Na potrzeby realizacji projektu powstała dedykowana strona internetowa https://zoltakropla.pl oraz uruchomiona specjalna infolinia 800 808 006.

Info: Marta Wolarz