Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Spotkanie Powiatowych Społecznych Rad ds. Osób Niepełnosprawnych z subregionu kaliskiego

Starosta Kaliski Jan Adam Kłysz, Wicestarosta Kaliski Paweł Kaleta i Członek Zarządu Powiatu Kaliskiego Ewa Woźniak wzięli wczoraj udział w spotkaniu Powiatowych Społecznych Rad ds. Osób Niepełnosprawnych z subregionu kaliskiego, które zostało zorganizowane w Starostwie Powiatowym w Kaliszu przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, przy współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kaliszu. W spotkaniu wzięli udział znakomici goście, a wśród nich m.in. Starosta Ostrzeszowski Dariusz Świtoń.

Spotkanie stworzyło znakomitą okazję do omówienia roli Powiatowych Społecznych Rad ds. Osób Niepełnosprawnych i zapoznania się z działaniami podejmowanymi na rzecz osób z niepełnosprawnościami w naszym regionie. W trakcie jego trwania mogliśmy wysłuchać bardzo wartościowych wystąpień specjalistów, co może cieszyć, bo skuteczna pomoc osobom niepełnosprawnym jest niezwykle ważna, a tego typu spotkania są znakomitą okazją do wymiany doświadczeń, zdobywania wiedzy i wypracowywania skutecznych rozwiązań.
 
Podczas spotkania uczestnicy mogli wysłuchać wielu wartościowych przemówień:
- Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu Grzegorza Grygiela
- Kierownika Działu Innowacji Społecznych w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej Agnieszki Gentsch-Piasek
- Prezesa Fundacji "Nowa Nadzieja" w Kaliszu Piotra Tomankiewicza
- Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrzeszowie Anety Małolepszej
- Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie Andrzeja Piotrowskiego
- Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Liskowie Bożeny Humelt
- Prezesa Fundacji Wenantego Katarzyńca Dominika Radwańskiego