Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Sportowcy z powiatu kaliskiego otrzymali Stypendia Sportowe Starosty Kaliskiego

Olga Kazimirowa z Kalisza i Maciej Kardas z Ostrowa Wielkopolskiego zwyciężyli VI Bieg Tribecco Stawiszyn 5-10-15 km "Bieg dla Europy"

Olga Kazimirowa z Kalisza i Maciej Kardas z Ostrowa Wielkopolskiego zwyciężyli VI Bieg Tribecco Stawiszyn 5-10-15 km "Bieg dla Europy", który pomimo deszczowej pogody rozpoczął się w samo południe w Starym Kiączynie obok Stawiszyna. Łącznie na trzech dystansach - 5, 10 i 15 km - wystartowało blisko 170 zawodników.

Najwięcej osób sprawdziło swoją formę sportową na najdłuższym z dystansów, 15 kilometrów, który zaliczany był do klasyfikacji Biegowego Grand Prix Ziemi Kaliskiej. Organizatorem biegu była Gmina i Miasto Stawiszyn. Współorganizatorem zmagań był Powiat Kaliski. Patronat nad wydarzeniem sprawowali: Starosta Kaliski Jan Adam Kłysz i Burmistrz Stawiszyna Grzegorz Kaczmarek. Sponsorem głównym biegu była firma Tribecco. Podziękowania kierujemy również do Banku Spółdzielczego Ziemi Kaliskiej, który wspiera finansowo organizację Biegowego Grand Prix Ziemi Kaliskiej, a jego pracownicy z powodzeniem startują w kolejnych zawodach z cyklu Grand Prix.
 
Klasyfikacja OPEN Kobiet:
1. Olga Kazimirowa (Kalisz) 1:02:55
2. Marlena Kocaj (Dobrzyca) 1:04:23
3. Marta Pussak (Kalisz) 1:06:51
 
Klasyfikacja OPEN Mężczyzn:
1. Maciej Kardas (Ostrów) 51:39
2. Tomasz Perliński (Kalisz) 53:33
3. Marcin Wicherski (Warta) 53:45
 
 
Jest nam również miło, bo dwie przedstawicielki Drużyny Powiatu Kaliskiego dziś również znakomicie się spisały. Ewelina Kurzobrocka-Pipia była pierwsza w swojej kategorii wiekowej, a Wioletta Przybylska zajęła trzecią lokatę w kategorii wiekowe.
 
VI Bieg Tribecco Stawiszyn 5-10-15 KM był drugim spośród biegów zaliczanych do Biegowego Grand Prix Ziemi Kaliskiej. Kolejne zmagania 31 sierpnia. Właśnie wtedy odbędzie się Bieg Murowaniec - Tu się Biega.
 
Poniżej garść zdjęć z dzisiejszych zmagań, a na Facebooku Powiat Kaliski znajdą Państwą szeroką galerię zdjęć z niedzielnego wydarzenia.