Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Sportowcy z powiatu kaliskiego otrzymali Stypendia Sportowe Starosty Kaliskiego

Udana akcja sprzątania rzeki Prosny

25 kajaków i 3 łódki – a w nich ponad 60 osób, które wypłynęły na Prosnę, aby posprzątać odcinek rzeki od Giżyc do Piwonic. Pogoda zdecydowanie była po  stronie Organizatorów. Zebrano kilkadziesiąt worków śmieci, były butelki, opony, folie a nawet miski, i buty. I chociaż śmieci było bardzo dużo, to jakby mniej niż w poprzednich latach. Mamy nadzieję, że naszym działaniem, zwracamy uwagę nie tylko na piękno naszej Prosny i uroki spędzania czasu na łonie przyrody, ale także na konieczność dbania o nią i niezaśmiecania jej. Była to już czwarta tego typu akcja organizowana przez Powiat Kaliski.

 

Okazało się, że chętnych do współpracy jest tylu, że oprócz sprzątania w sobotę 18 maja, jedna ekipa popłynęła jeszcze w niedzielę, aby dokończyć odcinki, których nie udało się posprzątać w sobotę.
 
Dziękujemy WSZYSTKIM za pomoc, zaangażowanie i współpracę, dziękujemy WSZYSTKIM, którzy sprzątali razem z nami!
 
Dziękujemy za wypożyczenie kajaków do akcji:
Przystań Eskapada - Grabów nad Prosną - Maciej Tarchalski
Kajaki Prosna - Zbigniew Muzalewski
Wypożyczalnia Agroturystyka pod Bocianem - Sławin- Daniel Lubryka
Wypożyczalnia Mohikan Wielowieś Łukasz Ławrynowicz
Prosna Kajaki Bartosz Brylak.
 
Dziękujemy strażakom ochotnikom z jednostek OSP, które zabezpieczali akcję oraz pomogli w udrożnieniu rzeki: OSP KALISZ, OSP ŻYDÓW, OSP WOLA DROSZEWSKA, OSP KAKAWA STARA a także strażacy ochotnicy z gminy Brzeziny .
 
Za odbiór śmieci Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych SA w Kaliszu oraz ZUOK ORLI STAW.
 
Lokalnym stowarzyszeniom za przygotowanie poczęstunku - Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzeziny, Stowarzyszenie LGD Długosz Królewski oraz Grzegorzowi Zmyślonemu – Masarnia Ostrów Kaliski.
 
Za przygotowanie i udostępnienie miejsca Sołectwom - Moczalec i Przystajnia.
 
Za koordynację akcji oraz spięcie wszystkiego razem – zespołowi Wydziału Promocji, Informacji i Obsługi Rady w Starostwie Powiatowym w Kaliszu.
 
Symboliczne podziękowania na podsumowaniu, które również tradycyjnie odbyło się w Przystajni, wręczył Krzysztof Nosal Starosta Kaliski.
 
Info: Marta Wolarz
 
Fot: Marta Wolarz, uczestnicy akcji