Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Sportowcy z powiatu kaliskiego otrzymali Stypendia Sportowe Starosty Kaliskiego

Masarnia Wiejska Wróblewicz

Masarnia Wiejska Wróblewicz istnieje od 2015 roku. Mimo, że firma jest na rynku niewiele czasu, to jej wędliny cieszą się wielkim uznaniem klientów. Przepisy na wędliny są przekazywane z pokolenia na pokolenie od około 40 lat.

Atutem wędlin jest ich skład i jakość mięsa. Do produkcji stosuje się naturalne przyprawy, a mięso pochodzi z wieprzowiny wyhodowanej we własnym gospodarstwie. Szynki i kiełbasy wędzone są w wędzarniach opalanych drewnem olchowym.

W 2020 roku firma przystąpiła do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska. W 2021 roku w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów” otrzymała pierwszą nagrodę za najlepszą kaszankę, a rok później na Ogólnopolskich Targach SMAKI REGIONÓW otrzymała od Polskiej Izby Produktu Regionalnego „PERŁĘ 2022” za ten produkt. W 2022 roku podczas konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów” otrzymała wyróżnienie za kiełbasę wiejską.

 

Propozycja kulinarna:

-Kaszanka

-Kiełbasa wiejska

-Szynka wędzona

Adres:

Masarnia Wiejska Wróblewicz

Piątek Wielki 45, 62-820 Stawiszyn

Tel. 508828287

e-mail: anna.wroblewicz@o2.pl