Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Umowa na przebudowę drogi powiatowej w Dębe podpisana

Zadanie obejmujące przebudowę drogi powiatowej nr 4609P w m. Dębe w zakresie wykonania utwardzonego pobocza o łącznej długości 1,5 km, będzie realizowane w ramach umowy, która została podpisana dziś w Starostwie Powiatowym w Kaliszu. Umowę w dniu dzisiejszym podpisali: Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy, Skarbnik Powiatu Kaliskiego  Urszula Jędrusiak oraz przedstawiciel wykonawcy robót - Piotr Wykrętowicz.

W ramach inwestycji, której nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych, wykonane zostaną m.in.: roboty przygotowawcze, roboty ziemne, konstrukcja podbudowy, warstwa ścieralna, przebudowa istniejących zjazdów, roboty dot. odwodnienia. Roboty będą realizowane przez kaliską firmę Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ALFA Sp. z o.o., a ich zakończenie zaplanowano na lipiec br. Łączna wartość przedsięwzięcia to 365 041,86 zł i zostanie sfinansowana ze środków Powiatu Kaliskiego oraz Gminy Żelazków.

 

Info/fot. Marta Wolarz