Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

O problemach wsi i rolnictwa rozmawiano w Opatówku

Dziś w gościnnych murach Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku odbyło się Forum Rolnicze Powiatów Kaliskiego i Pleszewskiego. Wydarzenie to rozpoczęło XVII edycję Wielkopolskich Forów Rolniczych.
Na zaproszenie Mieczysława Łuczaka, prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej do Opatówka licznie przybyli rolnicy, właściciele gospodarstw rolnych i przedsiębiorcy z regionu, a także przedstawiciele instytucji, firm, organizacji i banków wspierających rolnictwo.
 
Wśród prelegentów znaleźli się między innymi Wiktor Szmulewicz prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych, Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, posłowie na Sejm RP - Barbara Oliwiecka oraz Andrzej Grzyb, Andrzej Przepióra specjalista biura WIR, a także przedstawiciele ARIMR, WODR czy Banków Spółdzielczych. Organizowane corocznie przez samorząd rolniczy spotkania są płaszczyzną do wymiany informacji oraz okazją do dyskusji na temat aktualnych problemów wsi i rolnictwa.
 
Rozmawiamy podczas naszych Forów zarówno o sprawach krajowych i europejskich ważnych dla rolników, ale i o sprawach lokalnych na szczeblu województwa i powiatu. Tu w powiecie kaliskim i pleszewskim bardzo ważne są sprawy gospodarowania wodą, ponieważ mierzymy się od wielu lat z cykliczną suszą – wskazywał Mieczysław Łuczak.
 
Tegoroczna edycja „Wielkopolskich Forów Rolniczych” odbywa się pod honorowym patronatem Czesława Siekierskiego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agaty Sobczyk, Wojewody Wielkopolskiego i Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
 
Info/fot. Marta Wolarz