Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Sportowcy z powiatu kaliskiego otrzymali Stypendia Sportowe Starosty Kaliskiego

Gospodarstwo Rolno-Sadownicze Paweł Wróblewski nowym członkiem Szlaku Kulinarnego "Kaliskie Smaki"

Zarząd Powiatu Kaliskiego podjął decyzję o przyjęciu w poczet członków Szlaku Kulinarnego "Kaliskie Smaki" kolejny podmiot z terenu naszego powiatu. Wyjątkowe grono zostało poszerzone o Gospodarstwo Rolno-Sadownicze z siedzibą w Opatówku, które prowadzą Aleksandra i Paweł Wróblewscy. Uroczyste wręczenie członkostwa miało miejsce dziś w Starostwie Powiatowym w Kaliszu. Serdecznie gratulujemy!

Gospodarstwo Rolno-Sadownicze istnieje od 1947 roku i zajmuje powierzchnię około 30 ha. Surowce produkowane w gospodarstwie są ekologiczne i charakteryzują się wysoką jakością. Pod koniec 2021 roku w galeriach handlowych zostały utworzone jabłkomaty, w których można nabyć przepyszne jabłka pochodzące z gospodarstwa Państwa Wróblewskich. We wrześniu 2022 roku powstał natomiast sklepik stacjonarny mieszczący się przy ulicy Łódzkiej, tuż obok trasy łączącej Kalisz z Opatówkiem. W tym miejscu można kupić świeże owoce, soki, susze i przetwory.

Do Szlaku Kulinarnego "Kaliskie Smaki" właściciele Gospodarstwa Rolno-Sadowniczego zgłosili następujące produkty i przetwory:
- susze z jabłek i gruszek,
- soki tłoczone z jabłek, gruszek i wiśni,
- przetwory owocowe: powidła Babci Maryli, śliwki i gruszki w occie,
- syropy malinowe, wiśniowe i z pigwy.

Od lewej stoją: Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy, właścicielka Gospodarstwa Aleksandra Wróblewska i Starosta Kaliski Krzysztof Nosal

To oczywiście produkty i przetwory wykonane z najwyższej jakości owoców produkowanych w sposób ekologiczny w rodzinnych sadach z tradycją. Wszystkie orzetwory wykonywane są według dawnych rodzinnych procedur, które gwarantują niezwykły i wyjątkowy smak połączonej tradycji kulinarnej z nowoczesnym gospodarstwem.

Warto dodać, że nowy członek Szlaku Kulinarnego "Kaliskie Smaki" przekazuje klientom informacje dotyczące sposobu i miejsca produkcji, a także aktywnie uczestniczy i wspiera region Powiatu Kaliskiego poprzez różne działania promocyjne i charytatywne. W sadzie odbywajś się również sesje fotograficzne i lekcje dotyczące ekologicznej produkcji owoców.

Serdecznie gratulujemy i oczywiście gorąco zachęcamy do korzystania z usług Gospodarstwa Rolno-Sadowniczego Państwa Wróblewskich.