Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Sportowcy z powiatu kaliskiego otrzymali Stypendia Sportowe Starosty Kaliskiego

Powiat Kaliski pozyskał środki z Rządowego Funduszu Polski Ład na realizację zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 4597P na odcinku Zakrzyn – Młynisko”

Powiat Kaliski otrzymał z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych dofinansowanie w wysokości 4 987 000,00 PLN

Wkład własny Powiatu Kaliskiego  3 428 002,04 PLN

Planowany całkowity koszt inwestycji ma wynieść 8 415 002,04 PLN

Powiat Kaliski za pozyskane środki oraz wkład własny będzie mógł zrealizować  przebudowę drogi powiatowej nr 4597P na odcinku Zakrzyn-Młynisko o łącznej długości 3,5 kilometra.

W ramach inwestycji zrealizowane zostaną m. in. poszerzenie jezdni do 5,50 m, wykonanie warstwy wiążącej, wyrównawczej,  ścieralnej na całej długości drogi, odcinkowe wykonanie chodników, poszerzenie jezdni o pobocze utwardzone, wykonanie remontu odwodnienia drogi, wykonanie poboczy o szer. 0,75 m, usunięcie kolizji z sieciami, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Roboty budowlane zrealizowane zostaną przez Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. w Kaliszu w terminie do  września  2023 roku.