Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Termomodernizacja budynku głównego wraz z salą gimnastyczną Zespołu Szkół nr 1 w Liskowi

W dniu 17 stycznia 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Kaliszu uroczyście podpisano umowę na wykonanie termomodernizacji budynku głównego wraz z salą gimnastyczną Zespołu Szkół Nr 1 w Liskowie. Inwestycję zrealizuje firma Usługi Ogólno-Budowlane Damian Pieszak z miejscowości Lisiec Mały. Wartość przewidzianych do realizacji robót budowlanych, zgodnie z ofertą Wykonawcy wynosi 2 951 389,97 zł.

W ramach przedsięwzięcia wykonane zostaną m.in.: wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie ścian zewnętrznych, izolacja termiczna stropodachu oraz dachów z częściową wymianą pokrycia, modernizacja systemu grzewczego i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Realizacja wymienionych usprawnień przyczyni się do znaczącego obniżenia kosztów ogrzewania placówki.

W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczyli: Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy, Skarbnik Powiatu Kaliskiego Urszula Jędrusiak oraz reprezentujący wykonawcę robót - właściciel firmy Damian Pieszak oraz kierownik budowy Andrzej Kołodziejski.

Uroczysty moment podpisania umowy na realizację inwestycji termomodernizacyjnej w Zespole Szkół nr 1 w Liskowie

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu partnerskiego pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Aglomeracji Kalisko –Ostrowskiej”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

 

Info: Biuro Rozwoju Powiatu w Starostwie Powiatowym w Kaliszu

Foto: Michał Marszałkowski