Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Uroczyste spotkanie koncertowo-noworoczne w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Chełmcach.

Koncert noworoczny, wspólne kolędowanie, przepiękny występ uczniów, a wszystko to zwieńczone mocą życzeń zdrowia i pomyślności na Nowy Rok. W takiej właśnie atmosferze, 14 stycznia br. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Chełmcach, odbyło się uroczyste spotkanie koncertowo - noworoczne.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli i zaszczycili swoją obecnością: Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, Poseł na Sejm RP Jan Mosiński, Poseł na Sejm RP Tomasz Ławniczak, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Andrzej Plichta, Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz, Członek Zarządu Powiatu Kaliskiego Mieczysław Łuczak oraz liczni przedstawiciele Gminy Opatówek: Radni Rady Miejskiej Gminy Opatówek, Sołtysi, Dyrektorzy i Kierownicy jednostek organizacyjnych, Prezesi jednostek OSP z terenu gminy wraz z druhami, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy.

Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia o tematyce świąteczno - patriotycznej pn. ''Pokój Ludziom Dobrej Woli'' w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Chełmcach, przygotowanego pod kierunkiem ks. Sebastiana Kąkola oraz nauczycieli. Wszyscy występujący z rąk gospodarzy wydarzenia, otrzymali upominki przygotowane przez Urząd Miejski Gminy Opatówek.

Życzenia noworoczne wszystkim zgromadzonym złożyła Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg oraz w imieniu Burmistrza Gminy Opatówek Sebastiana Wardęckiego i swoim własnym życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i pokoju w 2023 roku przekazali Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chełmach Tomasz Mikucki i Sekretarz Gminy Opatówek Krzysztof Dziedzic.

Sobotnie wydarzenie było także okazją do uczczenia kilku ważnych jubileuszy bowiem pod koniec ubiegłego roku Orkiestra Dęta przy OSP w Chełmcach obchodziła 100. rocznicę swojego istnienia. Orkiestra zadebiutowała przed publicznością w wigilię 1922 r. W związku z tym wyjątkowym jubileuszem Minister Marlena Maląg na ręce Kapelmistrza Orkiestry Jacka Kapitaniaka złożyła promesę w wysokości 20 000 złotych na dalszy rozwój orkiestry.

Działalność Orkiestry Dętej ściśle związana jest z jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmcach, która to obchodzi rocznicę 110 - lecia istnienia. W tym roku świętujemy także jubileusz 20 - lecia nadania Szkole Podstawowej w Chełmcach imienia Jana Pawła II. Przed rozpoczęciem całego wydarzenia Minister Marlena Maląg wraz z asystą złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową Jana Pawła II.

Z okazji tych szczególnych rocznic, p. Ryszard Juszczak - lokalny poeata, mieszkaniec Chełmc, napisał wiersz, który został wyrecytowany przez ucznia klasy VII szkoły podstawowej.

Wieczór uświetnił koncert Orkiestry Dętej przy OSP w Chełmcach, który składał się z dwóch części. W pierwszej z nich wykonano najpopularniejsze kolędy, w drugiej zaś zaprezentowano muzykę rozrywkową.

Po występach artystycznych zgromadzonych gości zaproszono na wspólną degustację słynnych papieskich kremówek i żurku staropolskiego oraz wielu innych dań przygotowanych przez Radę Sołecką i Koło Gospodyń w Chełmcach. Zgromadzonym czas umilała i pięknie przygrywała Kapela Sami Swoi i Państwo Karolakowie.

Rolę konferansjera pełnił i nad przebiegiem uroczystości czuwał Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Opatówku Paweł Figiel. Organizatorami wydarzenia byli: Sołtys Chełmc Elżbieta Sowa wraz z Radą Sołecką, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Chełmcach, Orkiestra Dęta przy OSP w Chełmcach, Gminny Ośrodek Kultury w Opatówku oraz Urząd Miejski Gminy Opatówek.

Info:Urząd Miejski Gminy Opatówek

Zdjęcia: MRiPS