Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Kolędy i piosenki świąteczne rozbrzmiały w Brzezinach. Charytatywny koncert dla Natalki za nami.

Koncert Świąteczno - Noworoczny odbył się w niedzielne popołudnie w murach brzezińskiego kościoła. Licznie przybyli goście mogli posłuchać wyjątkowych wykonań, nie tylko tradycyjnych i znanych polskich kolęd, ale także muzyki klasycznej, filmowej, piosenek świątecznych oraz własnych aranżacji utworów znanych i lubianych przygotowanych przez występujących Artystów.

Na organach zagrał Karol Mróz, na harfie Anna Blum, przy akompaniamencie Macieja Zadki i Antoniego Jurgi piękne świąteczne piosenki wykonała Ewelina Łuszczek, a kolędy Paulina Wiertelak. Na zakończenie a cappella wystąpił Chór Parafialny z Brzezin, pod kierunkiem Macieja Zadki.

Koncert miał również, a może nawet przede wszystkim wymiar charytatywny. Spotkano się bowiem w szczytnym celu – aby wesprzeć zbiórkę środków na leczenie małej Natalki, mieszkanki gminy Brzeziny. Podczas koncertu udało się zebrać  4424,10 zł. Za co w imieniu rodziców dziewczynki dziękujemy!

Najlepsze życzenia noworoczne  w imieniu Organizatorów koncertu, którymi był  Powiat Kaliski i Stowarzyszenie Ziemia Kaliska Razem, złożyli Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jana Adam Kłysz, Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy,  Lider Stowarzyszenia Ziemia Kaliska Razem Robert Marszałek, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Benedykt Owczarek oraz Proboszcz Parafii  p.w. Św. Krzyża w Brzezinach ks. Kanonik Robert Wardęcki.

Info/fot. Marta Wolarz