Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Młodzi samorządowcy... Pilnie poszukiwani!

Sejmik Województwa Wielkopolskiego jeszcze we wrześniu ubiegłego roku podjął uchwałę w sprawie utworzenia Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, który stanowić będzie apolityczny organ o charakterze konsultacyjnym, doradczym oraz inicjatywnym. Zgłoszenia do gremium, które będzie liczyło 39 przedstawicieli młodego pokolenia z całej Wielkopolskie, potrwają do 28 lutego 2023 roku. Zachęcamy młodzież z powiatu kaliskiego do wzięcia udziału w naborze.

Młodzieżowy Sejmik będzie skupiać w swoich szeregach 39 radnych, przedstawicieli młodzieży z województwa Wielkopolskiego, a jego nadrzędne cele to:
  • upowszechnianie idei samorządowej wśród młodzieży
  • zwiększanie aktywności młodzieży oraz zaangażowania w działania samorządu województwa
  • podnoszenie umiejętności społecznych, w tym m.in. rozumienia różnych punktów widzenia, negocjowania i zdolności do uczestnictwa w procesach podejmowania decyzji.
Ważne: Nabory wniosków na Radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego I Kadencji rozpoczęły się można przesyłać do 28 lutego 2023 r.  Wszelkie szczegóły oraz dokumenty rekrutacyjne znajdą Państwo na stronie --->  https://www.umww.pl/mlodziezowy-sejmik
 
Fot. strona internetowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu