Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Mistrzostwo olimpijskie obronione! Michał Przybył najlepszym ogrodnikiem w Polsce

Michał Przybył, na co dzień uczeń Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku, po raz drugi z rzędu zwyciężył Olimpiadę Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Oficjalne gratulacje i podziękowania za ten wielki sukces wyjątkowemu uczniowi "Ogrodnika" złożono podczas oficjalnej inauguracji roku szkolnego 2022/2023. Finał tegorocznej, XLV edycji Olimpiady odbył się w dniach 27 i 28 maja na terenie Kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Uczniowie rywalizowali w 11 blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, ogrodnictwo, gastronomia, technologia żywności, agrobiznes, leśnictwo, ochrona i inżynieria środowiska, architektura krajobrazu oraz weterynaria.

Po uroczystym otwarciu zmagań w Auli Kryształowej SGGW przez dr hab. Wiesława Świderka, przewodniczącego Komitetu Głównego OWiUR, przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy olimpijczyków.

Pierwszym etapem zmagań był test. W każdym z 11 bloków tematycznych należało udzielić odpowiedzi na 60 pytań. Następnie uczestnicy zmagań musieli wykonać po trzy zadania praktyczne..

W drugim dniu miało miejsce uroczyste podsumowanie Olimpiady oraz wręczenie nagród zwycięzcom i laureatom. Naszą szkołę, a zarazem okręg poznański reprezentowało troje uczniów: Natalia Chowańska i Michał Przybył w bloku "Ogrodnictwo" oraz Marcin Wawrzyniak w bloku "Mechanizacja rolnictwa".

Z ogromną dumą i radością informujemy, że Michał Przybył, który wygrał Olimpiadę w ubiegłym roku, tym razem również okazał się bezkonkurencyjny w swoim bloku i tym samym nie tylko został najlepszym ogrodnikiem w Polsce, ale dokonał tego po raz drugi z rzędu. Serdecznie gratulujemy!"

Info: Zespół Szkół w Opatówku