Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Bus dla 21 osób zakupiony za kwotę 370 tys. złotych trafił do Środowiskowego Domu Samopomocy w Liskowie

Bus dla 21 osób zakupiony za kwotę 370 tys. złotych trafił do Środowiskowego Domu Samopomocy w Liskowie. Powiat Kaliski na zakup przekazał 204.527 zł, a Państwowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych przekazał 170. 500 zł. Samochód jest bardzo potrzebny, bo służy do transportu osób niepełnosprawnych ruchowo i intelektualne, którzy mają organizowane rozwijające zajęcia w Środowiskowym Domu Samopomocy w Liskowie. Obecnie instytucja organizuje warsztaty, terapię i pomoc dla 41 niepełnosprawnych z powiatu kaliskiego i gminy Goszczanów. W przekazaniu samochodu wziął udział Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy oraz dyrektor PFRON Anna Skupień, którzy podkreślali jak bardzo potrzebny jest samochód. Gdyby ośrodek nie oferował transportu, osoby niepełnosprawne zostałyby w domach i nie miałyby kontaktu z terapeutami, bo rodziny nie mają możliwości organizacji codziennego transportu.

 

- Bardzo się cieszymy wspólnie z uczestnikami z nowego autobusu, który przez najbliższe lata mamy nadzieję będzie nam bezawaryjnie służył - mówiła Anna Musiałowska, dyrektor ŚDS w Liskowie.
Gratulacje składała również Katarzyna Włodarczyk sekretarz gminy Lisków oraz Natalia Bukowiecka Dyrektor PCPR i Dariusz Paszyn z-ca Dyrektora PCPR. Auto codziennie przejeżdża 400 km przywożąc i odwożąc podopiecznych z zajęć i warsztatów. Poprzednie wysłużone auto służyło ośrodkowi ponad 9 lat. W sumie przejechało ponad 600 tys km. Zakup został dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III obszar D. Projekt nadzorowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kaliszu.
 
Info i Foto: Wioletta Przybylska