Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

VI Pieszy Rajd na Orientację "Tropek"

Informacja o rajdzie na orientację

18 września odbędzie się VI Pieszy Rajd na Orientację "Tropek", którego organizatorem jest Paweł Bartczak, a współorganizatorem Powiat Kaliski. Baza rajdu zlokalizowana będzie w Gospodarstwie Agroturystycznym "Stajnia Krzyżówki" w Krzyżówkach (gmina Koźminek). Teren rajdu obejmował będzie obszar przy rzece Żabianka oraz lasy po ubu jej stronach. Zapraszamy do udziału! Zapisy do 14 września! Udział jest bezpłatny!

"Tropek" jest pieszym rajdem na orientację o charakterze turystycznym. Uczestnicy startują w zespołach 2-5 osobowych. Zespoły mają za zadanie odnaleźć w terenie i potwierdzić na karcie startowej jak najwięcej punktów kontrolnych i wrócić na miejsce startu przed upływem limitu czasu. Zespoły poruszają się wyłącznie pieszo, używając mapy i kompasu do orientacji w terenie (zabronione jest używanie w tym celu urządzeń GPS). Każdy uczestnik otrzymuje przed startem mapę topograficzna w określonej skali z zaznaczonymi punktami (kolorowe okręgi). Punkty na mapie oznaczone są kodem cyfrowo-literowym, w którym cyfra oznacza liczbę punktów przeliczeniowych za prawidłowe potwierdzenie, natomiast litera służy do unikalnego oznaczania poszczególnych punktów. Po otrzymaniu mapy każdy zespół ustala, które i w jakiej kolejności punkty potwierdzać. Można wybrać wariant o dowolnej długości, dostosowany do aktualnej kondycji i w razie potrzeby trakcie pokonywania trasy go modyfikować. Punkty w terenie oznaczone są lampionami, jest to plansza z biało-pomarańczowym kwadratem oraz perforatorem do potwierdzania na karcie startowej.

W rajdzie mogą wziąć udział osoby w dowolnym wieku, frajdę będą mieć zarówno dorośli, jak i dzieci, bardzo mile widziane drużyny rodzinne. Na startujących będzie czekać w terenie 20 punktów kontronych, na poszukiwania będą przeznaczone 4 godziny czasu. W razie potrzeby przed startem możliwe jest przeprowadzenie instruktażu w posługiwaniu się mapą i kompasem.


Szczegóły i zapisy: www.tropek.pl
Aktualności, zdjęcia: www.facebook.com/RajdTropek