Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

PORTRET ODWZAJEMNIONY – ZAPROSZENIE DO MUZEUM HISTORII PRZEMYSŁU W OPATÓWKU, 24 czerwca 2022 r. o godz. 18:30

Dyrektor Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku zaprasza na spotkanie z prof. UAM dr. hab. Maciejem Guźniczakiem, autorem książki pt. „Portret odwzajemniony” oraz koncert duetu fortepianowego prof. UAM Joanny Kaczmarskiej – Bieżyńskiej i prof. UAM Roberta Adamczaka, którzy zagrają utwory Franciszka Schuberta, Gabriela Fauré oraz Antonina Dvořáka.

Spotkanie, połączone z koncertem odbędzie się 24 czerwca 2022 r. o godz. 18:30

Pan Maciej Guźniczak jest doktorem habilitowany sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne, posiada tytuł profesora nadzwyczajnego UAM. Jego tematyka badań o charakterze artystycznym, dotyczy zadawania pytań i szukania odpowiedzi w odniesieniu do formy, jaką Pan dr osobiście posługuje się w twórczej realizacji.

Analizuje funkcje, jakie sprawuje grafika artystyczna jako dyscyplina sztuki w różnych przestrzeniach wystawienniczych i odbiorczych, środowiskowych oraz kulturowych. Bada możliwości zastosowania oraz wpływu tradycyjnych oraz współczesnych technologii, jakimi posługuje się grafika w przestrzeniach publicznych na kondycję psychiczną i estetykę odbiorcy.

Pan dr hab. Maciej Guźniczak jest autorem szeregu wystaw indywidualnych i zbiorowych m.in. wystawy rysunku i grafiki RYSUNEK – STRUKTURA – FAKTURA, w Hamm, w Niemczech, laureatem wielu nagród i wyróżnień, jurorem międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych konkursów sztuki, organizatorem, opiekunem plenerów artystycznych i komisarzem wystaw studentów.