Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – eliminacje powiatowe

Wczoraj, 10 maja 2022 r., w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Godzieszach Wielkich, odbyły się eliminacje powiatowe w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Największy zasób umiejętności i wiedzy w tym zakresie wykazali uczniowie szkół podstawowych z Koźminka i Woli Droszewskiej, którzy awansowali do kolejnego etapu – eliminacji wojewódzkich. Konkurs w naszym powiecie zorganizowali: Delegatura Kuratorium Oświaty w Kaliszu, Komenda Miejska Policji w Kaliszu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu.

W eliminacjach na szczeblu powiatu wzięło udział łącznie 8 trzyosobowych drużyn w Grupie II oraz 4 czteroosobowe drużyny w Grupie I. W tej stawce najwyższy poziom zaprezentowali uczniowie z Koźminka (gr. II) oraz z Woli Droszewskiej (gr. I), którzy wywalczyli awans do eliminacji na szczeblu wojewódzkim.

Eliminacje powiatowe odbyły się w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Godzieszach Wielkich. Uczniowie stanęli przed sporym wyzwaniem, bo musieli wykazać się wiedzą ze znajomości ruchu drogowego podczas testu pisemnego, a także umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wysoką techniką jazdy rowerem na torze sprawnościowym usytuowanym w miasteczku rowerowym przy miejscowej szkole. Warto także nadmienić, że w sprawnym przeprowadzeniu konkursu brali udział uczniowie – wolontariusze z grupy „Płomyk nadziei” działającej w Szkole Podstawowej w Godzieszach Wielkich.

Eliminacje powiatu kaliskiego - Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

Uczestników konkursu odwiedził Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy, który nie krył zadowolenia z postawy uczniów z terenu powiatu kaliskiego. – Uczniowie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Bardzo się z tego cieszę. Tego typu konkursy są bardzo ważne. Zachęcają bowiem uczniów do zgłębiania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w poruszaniu się po drogach, a wiadomo, że młodzież już teraz korzysta z dróg poruszając się na rowerach, a w przyszłości wsiądzie do samochodów. Dlatego bardzo ważne jest, żeby uczniowie zdobywali odpowiednią wiedzę i uczyli się odpowiedzialności. Od tego zależy w dużej mierze bezpieczeństwo na drogach – powiedział Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy.

Pełny ranking:

Grupa I

 1. Szkoła Podstawowa w Woli Droszewskiej (opiekun: Jacek Woszczek) - awans do eliminacji wojewódzkich
 2. Szkoła Podstawowa w Koźminku (opiekun: Grażyna Siewieja)
 3. Szkoła Podstawowa w Zbiersku (opiekun: Andrzej Krowiacz)
 4. Szkoła Podstawowa w Liskowie (opiekun: Izabela Litwa)

Grupa II

 1. Szkoła Podstawowa w Koźminku (opiekun: Grażyna Siewieja) - awans do eliminacji wojewódzkich
 2. Szkoła Podstawowa w Liskowie (opiekun: Izabela Litwa)
 3. Zespół Szkół w Piotrowie (opiekun: Marek Michałek)
 4. Szkoła Podstawowa w Żydowie (opiekun: Jacek Woszczek)
 5. Szkoła Podstawowa w Goliszewie (opiekun: Jan Czaprowski)
 6. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dzierzbinie-Kolonii (opiekun: Robert Wawrzyniak)
 7. Szkoła Podstawowa w Zbiersku (opiekun: Andrzej Krowiacz)
 8. Szkoła Podstawowa w Sobiesękach (opiekun: Przemysław Olek)