Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Najlepsi uczniowie z powiatu otrzymali PIÓRO Starosty Kaliskiego

Przedstawiciele 10 szkół podstawowych z powiatu kaliskiego uczestniczyło w kolejnej edycji Konkursu Ortograficznego ,,O Pióro Starosty Kaliskiego”. Wydarzenie odbyło się w Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka, a nagrody wręczył Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy , Marek Janiak dyrektor ZS w Opatówku oraz Jolanta Golicka Kierownik Biura Oświaty.

,,Cóżeż to się dzieje? Co to za harmider i tumult? Cóż to za przedziwny korowód idzie ulicami miasta? Już z daleka słychać jego pół wesołe, pół groźne pohukiwania: Hu, hu, ha! Hu, hu, ha!” – między innymi z takimi językowymi pułapkami zmierzyło się dwadzieścioro pięcioro uczestników konkursu.

Rywalizacja ta, której celem jest propagowanie wśród młodzieży zasad poprawnej pisowni odbyła się po raz siódmy. Wyniki VII Powiatowego Konkursu Ortograficznego ,, O Pióro Starosty Kaliskiego” przedstawiają się następująco:

I miejsce zajęła Iga Szymczak – uczennica Szkoły Podstawowej w Opatówku,

II miejsce zajęła Małgorzata Lazarek – uczennica Szkoły Podstawowej w Radliczycach,

III miejsce zajęła Julia Szymańska – uczennica Szkoły Podstawowej w Kokaninie.

Troje laureatów otrzymało eleganckie "Pióro Starosty”, wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy