Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Sportowcy z powiatu kaliskiego otrzymali Stypendia Sportowe Starosty Kaliskiego

Powiat Kaliski uruchamia pomoc dla Ukrainy

Oprócz punktów jakie organizują gminy i miasta powiatu kaliskiego powstają trzy Punkty Zbiórki dla Ukrainy koordynowane przez Powiat Kaliski:

- w Kaliszu w Starostwie Powiatowym, pl. Św. Józefa 5, otwarty w godz. 7.30- 18.00 tel. 625014303 koordynator akcji: Mieczysław Łuczak Członek Zarządu Powiatu Kaliskiego oraz Wioletta Przybylska i Marta Wolarz – Wydział Promocji Informacji i Obsługi Rady. 

- w Opatówku w Zespole Szkół imienia St. Mikołajczyka ul. Parkowa 1  62-800 Opatówek otwarty w godzinach 7.00- 15.00, koordynatorem będzie Piotr Skórski  tel. 627618540  (602517928)

- w Liskowie w Zespole Szkół nr 1 ul. Twórców Liskowa 1, 62-850 Lisków  w godzinach od 7.30 – 14.00 koordynatorem będzie Maciej Marciniak kierownik szkolenia praktycznego  tel. 627634009 (607142678). 

 Potrzebne są głównie:

-Materiały opatrunkowe: plastry, bandaże gazy,

-Apteczki jednorazowe,

-Środki higieniczne pierwszej pomocy,

-Leki przeciwbólowe i uspokajające (ogólnodostępne),

-Koce,

-Łóżka polowe,

-Pościele( śpiwory, kołdry, poduszki),

-Menażki,

-Termosy,

-Wysokoenergetyczne pożywienie nie wymagające obróbki (batony odżywki, płyny),

- Środki higieniczne dla kobiet (np. podpaski),

- Pieluchy,

-Mokre chusteczki,

-Pożywienie dla dzieci nie wymagające przygotowania (m.in. słoiczki z zupkami, daniami i deserki, musy),

-Sprawne telefony komórkowe ładowarkami i powerbankami.

 Nie przyjmujemy ubrań, będą one zbierane oddzielnie dla konkretnych rodzin jakie przyjadą do powiatu kaliskiego i zostaną określone dokładne ich potrzeby.

 Wiele samorządów lokalnych z Wielkopolski rozpoczęło działania na rzecz wsparcia osób poszkodowanych wojną na Ukrainie. JST w tym celu wykorzystują m.in. aktualne partnerstwa z ukraińskimi
samorządami.

W wypadku braku takich kontaktów, rekomendujemy nawiązanie relacji z wiarygodnymi organizacjami wyspecjalizowanymi w takiej pomocy. Listę takich organizacji publikujemy pod poniższym
linkiem Fundacja Edukacja dla Demokracji - zachęcamy do działania.
https://fed.org.pl/jak-wesprzec-ukraine/?fbclid=IwAR1N3csqsrCQQ_mHPSH4kyX-slYb-MoTmKlN9rTGKJTZh8Fsw2E9UEO4nqA