Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

W Gminnym Ośrodku Kultury w Liskowie odbyła się konferencja poświęcona bezpieczeństwu i higienie pracy w rolnictwie.

Wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury w Liskowie odbyła się konferencja poświęcona bezpieczeństwu i higienie pracy w rolnictwie.  To niezwykle ważny, aktualny i bardzo realny temat - wypadki i czynniki szkodliwe w gospodarstwach rolnych wciąż stanowią poważny problem, dlatego tak istotne jest budowanie świadomości i edukacja w tym zakresie. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że organizatorzy - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kaliszu dr Marek Stodolny, Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej Mieczysław Łuczak oraz Wójt Gminy Lisków Maria Krawiec - dostrzegają potrzebę i konieczność zajęcia się tym istotnym problemem.

W wydarzeniu udział wziął Starosta Kaliski Jan Adam Kłysz, który również podkreślił wagę poruszanego tematu oraz podziękował organizatorom - za ich inicjatywę i zaangażowanie w tym obszarze.

Podczas konferencji poruszono m.in. następujące zagadnienia:

„Ekspozycja pracowników na niebezpieczne i szkodliwe czynniki chemiczne w środowisku pracy”
Agnieszka Buszkiewicz, Anna Kmiecik, Krzysztof Zalewski
Państwowa Inspekcja Pracy, Okręgowy Inspektorat Pracy w Ostrowie Wielkopolskim

Bezpieczeństwo urządzeń technicznych w gospodarstwach
Urząd Dozoru Technicznego

„Dopłaty unijne a BHP w rolnictwie”
Piotr Kaczmarek
ekspert BHP w rolnictwie

"Bieżące sprawy, wyzwania związane z działalnością Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa"
Mariusz Remiszewski
Zastępca Kierownika ARiMR w Kaliszu

„Choroby zawodowe rolników – jak zgłosić i co dalej?”
Katarzyna Mokrzycka
kierownik Sekcji Higieny Pracy, PSSE w Kaliszu

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, zainteresowanie i wspólną troskę o bezpieczeństwo na terenach wiejskich!