Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Sportowcy z powiatu kaliskiego otrzymali Stypendia Sportowe Starosty Kaliskiego

Promocja naszych Szlaków wśród seniorów

Kolejne już spotkanie promujące obiekty i dania znajdujące się Szlaku Kulinarnym Kaliskie Smaki oraz Szlak Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej  odbyło się dziś w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku.  Uczestnicy, którymi tym razem byli seniorzy z Sierzchowa i Opatówka, mogli skosztować pysznych i kolorowych pomidorów od Państwa Król a także niezmiennie chrupiących Andrutów Kaliskich, oraz zapoznać się z ofertą pozostałych członków szlaku. 

 

Mamy nadzieję, że choć troszkę zachęciliśmy do próbowania naszych lokalnych potraw, odwiedzania obiektów na szlaku i zdobywania odznak odwiedzająć poszczególne kościoły drewniane.
Dziękujemy paniom: Małgorzacie Matysiak, oraz Ani Marzuchowskiej za zaproszenie i jak zawsze miłe przyjęcie, oraz pani Edycie Król za przybliżenie swojej działalności i pięknie przygotowany pomidorowy poczęstunek.
 
Zarówno jeden jak i drugi szlak powstały z inicjatywy Zarządu Powiatu Kaliskiego jeszcze w 2017 roku, jako produkty turystyczne ziemi kaliskiej. Ich celem jest promocja regionalnych producentów, potraw a także miejsc, które warto odwiedzić, aby skosztować regionalnych dań. A w przypadku kościołów drewnianych -promocja wyjątkowych zabytków i ich architektury oraz niezwykle bogatej historii.
 
Fot. Marta Wolarz/Ewelina Krystek.