Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Sportowcy z powiatu kaliskiego otrzymali Stypendia Sportowe Starosty Kaliskiego

Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku wspólnej dla Miasta Kalisza i Powiatu Kaliskiego oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W dniu 31 marca 2023 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kaliszu odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku wspólnej dla Miasta Kalisza i Powiatu Kaliskiego oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Posiedzeniu przewodniczył Wicestarosta Kaliski - Zbigniew Słodowy wraz z Sekretarzem Powiatu Kaliskiego – Leszkiem Sarzyńskim. Podczas posiedzenia dokonano oceny stanu bezpieczeństwa publicznego na terenie Miasta Kalisza i Powiatu Kaliskiego oraz prac służb, inspekcji i straży w świetle przedłożonych sprawozdań jednostek w tym zakresie za 2022 rok.

Pierwszym omawianym zagadnieniem było sprawozdanie z działalności Straży Miasta Kalisza za 2022 rok, które przedstawił Pan Mateusz Suliga - Komendant Straży Miejskiej Kalisza.

Kolejne sprawozdanie, tym razem z działalności Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu przedstawił st. kpt. Damian Knop - Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Sprawozdanie z działalności Prokuratury Rejonowej w Kaliszu za 2022 rok ze szczególnym uwzględnieniem działań podejmowanych przez organy ścigania w zakresie zapobiegania i ścigania przestępstw popełnianych w związku z naruszeniem Ustawy o ochronie zwierząt omówiła Pani Katarzyna Socha – Prokurator Rejonowy w Kaliszu.

Stan sanitarno - epizootyczny na terenie działania Miasta Kalisza i Powiatu Kaliskiego za 2022 rok przedstawiła Pani Elżbieta Grzelak – Zastępca Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kaliszu.

Stan sanitarny i sytuacji epidemiologicznej na terenie działania Miasta Kalisza i Powiatu Kaliskiego za 2022 rok omówiła Pani Anna Napierała – Zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Budżety Miasta Kalisza i Powiatu Kaliskiego na 2023 rok w części dotyczącej nakładów na bezpieczeństwo publiczne i ochronę przeciwpożarową przedstawili odpowiednio Pan Dominik Kałużny – Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Urzędu Miasta Kalisza oraz Pani Agata Krawiec – Inspektor w Wydziale Promocji, Informacji i Obsługi Rady Starostwa Powiatowego w Kaliszu.