Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Stowarzyszenie LGD 7 pozyskało sprzęt rehabilitacyjny. Urządzenia można bezpłatnie wypożyczyć

 „LGD 7 – Kraina Nocy i Dni” dzięki współpracy ze swoim niemieckim partnerem –  Stowarzyszeniem „Lebenschilfe Braunschweig” pozyskał cenny sprzęt rehabilitacyjny, który wzbogaci tego typu asortyment znajdujący się w wypożyczalni w Michałowie Drugim (Gmina Opatówek, była szkoła podstawowa). W wyjeździe do Brunszwiku w Dolnej Saksonii uczestniczyli: władze Stowarzyszenia LGD 7 „Kraina Nocy i Dni” – dyrektor biura Kamila Pawlak, wiceprezes Jarosław Budka oraz Karol Matczak.

- Pomimo wieloletnich kontaktów jechaliśmy troszkę z duszą na ramieniu, ponieważ zmieniły się władze Stowarzyszenia „Lebenschilfe Braunschweig”. Na miejscu czekał już samochód ciężarowy z firmy SULEJ.EU Tomasz Sulej Transport drogowy, dzięki któremu transport do Polski jest w ogóle możliwy. Na szczęście opinia jaką sobie wyrobiliśmy przez lata dotychczasowej współpracy zaowocowała i tym razem. Oprócz całej masy sprzętu zebranego z kilkunastu miejsc, nasi nowi - starzy partnerzy pokazali nam także najnowsze placówki w których niepełnosprawni podejmują pracę. Cafe Flora  to unikatowe połączenie restauracji i sklepu ogrodniczego, a kawiarnia przy teatrze miejskim w sezonie letnim dosłownie pęka w szwach. Dziękujemy panu Florian Köenig oraz pani Stefanie Luthmann ze Stowarzyszenia  Lebenshilfe Braunschweig – tłumaczy członek Stowarzyszenia „LGD 7 – Kraina Nocy i Dni”, Karol Matczak.

Przywiezione urządzenia wzbogacą asortyment wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego prowadzonego dla mieszkańców naszego powiatu. Wypożyczalnia mieści się w Michałowie Drugim, a sprzęt jest udostępniany nieodpłatnie. Osoby, które chcą skorzystać z tej możliwości mogą zgłaszać się do Stowarzyszenia „LGD 7 – Kraina Nocy i Dni”. Dane kontaktowe przedstawiamy poniżej.

STOWARZYSZENIE “LGD 7 – Kraina Nocy i Dni”

ul. Kościelna 2
62-860 Opatówek

GODZINY PRACY BIURA

od poniedziałku do piątku 7:30 – 15:30

Kamila Pawlak: +48 609 860 000
Justyna Figiel: +48 722 121 225
Monika Jaśkiewicz: +48 669 686 139

https://www.lgd7krainanocyidni.pl/

 

Info: Stowarzyszenie LGD 7 - Kraina Nocy i Dni / Michał Marszałkowski

Fot: Stowarzyszenie LGD 7 - Kraina Nocy i Dni