Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zapraszamy na Noc Muzeów do Opatówka i Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego w Kaliszu!

Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku zaprasza na „Noc Muzeów 2022”. W tym roku pracownicy Muzeum czekają na Państwa w dwóch miejscach:
  • tradycyjnie w siedzibie Muzeum w Opatówku, ul. Kościelna 1,
  • w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kaliszu, Pl. Św. Józefa 5.
 
W gmachu Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku w godzinach 18.00 – 23.00 (ostatnie wejście o godz. 22.00) dostępne będą wystawy:
„Dawna maszynownia fabryczna”,
„Drukarnia”,
„Przemysł w ośrodku kaliskim”,
„Fortepiany polskie”,
„Dziewiarstwo i maszyny włókiennicze”,
„Laboratorium przemysłowe”,
„Malarstwo Jarosława Romaniuka”,
„Nie tylko dla dzieci. Wystawa z Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach”,
Atrakcją wieczoru będzie prezentacja muzyki lat 60. i 70. z płyt winylowych pt. „Chwila dla winyla” wg wyboru Leszka Ziąbki i Adama Kędzierskiego. Będzie można wysłuchać krótkiego omówienia wybranych płyt oraz utworów w godzinach 18.30, 19.30, 20.30, 21.30, 22.30.
 
Ponadto w godzinach od 19.00 do 23.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kaliszu, Plac Św. Józefa 5 (w tzw. Sali Rycerskiej na parterze) na zwiedzających oczekiwać będzie wystawa pn.: „Ornaty papieskie na tle zabytkowych szat liturgicznych”. O przepychu i blasku tkanin produkowanych dla najmożniejszych Europejczyków, kulisach pozyskania ornatów papieskich do Muzeum w Opatówku i innych ciekawostkach można będzie usłyszeć podczas oprowadzania kuratorskiego (początek o godzinie 20.00).
Dodatkową atrakcją będzie degustacja serów, przygotowana przez Spółdzielnię „Lazur” z Nowych Skalmierzyc.
Wstęp do muzeum i na wystawę w siedzibie Starostwa w Kaliszu będzie bezpłatny. Pamiątkowy bilet do pobrania w sklepiku i na wystawie w Starostwie. Co setna osoba otrzyma bezpłatnie katalog fortepianów. W Opatówku podczas zwiedzania będzie można zakorkować butelkę z pamiątkowym listem. Czynny również będzie punkt sprzedaży pamiątek, a każdy nabywca pamiątki otrzyma oryginalny wydruk wykonany na działającej na ekspozycji, historycznej maszynie drukarskiej z 1906 r.
Do zobaczenia!