Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół nr 1 w Liskowie - Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego

Rada Powiatu Kaliskiego uchwałą Nr LIX/516/2023 z dnia 31 maja 2023 r. nadała Medal „Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego” Zespołowi Szkół Nr 1 w Liskowie w 100. rocznicę powstania placówki, w uznaniu za wieloletnią działalność edukacyjną i pracę na rzecz kształcenia wykwalifikowanych kadr dla gospodarki regionu oraz wkład w wychowanie młodzieży, szeroką promocję kształcenia zawodowego oraz promocję Powiatu Kaliskiego w kraju i poza jego granicami.

Początki obecnego Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie sięgają 12 stycznia 1923 roku, kiedy to Ministerstwo Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego zalegalizowało Szkołę Rzemieślniczo – Przemysłową Fundacji Świętego Wacława , w której uczniowie mogli kształcić się w dwóch zawodach: ślusarsko-mechanicznym i zabawkarsko-stolarskim. Już wcześniej jednak istniały zalążki tej placówki

1 marca 2002 roku Rada Powiatu Kaliskiego uchwałą Nr XXXI217/2002 przekształciła Zasadniczą Szkołę Zawodową w Liskowie w Zespół Szkół nr 1 , w ramach którego funkcjonują : Technikum nr 1 im. ks. Wacława Blizińskiego w Liskowie, Branżowa Szkoła I stopnia w Liskowie, Szkoła Policealna nr 1 w Liskowie.Uczniowie i nauczyciele optymistycznie patrzą w przyszłość. Kochają swoją starą i bogatą w tradycje szkołę i z entuzjazmem patrzą w przyszłość.

Szkoła posiadająca 100-letnie doświadczenie w kształceniu na potrzeby rynku pracy w ścisłej współpracy z pracodawcami, zapewnia tym samym efektywne kształcenie odpowiadające bieżącym potrzebom zgłaszanym przez pracodawców oraz szeroką promocję kształcenia zawodowego. W roku szkolnym 2022/2023 szkoła prowadzi kształcenie w technikum w 6 zawodach szkolnictwa branżowego: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik pojazdów samochodowych, technik budownictwa, technik robót wykończeniowych w budownictwie, technik żywienia i usług gastronomicznych a w szkole policealnej w zawodzie terapeuta zajęciowy. Jak wynika z Rejestru wydanych świadectw, dzięki szkole wykształcenie zdobyło blisko 13 tysięcy uczniów.